Autodesk Mechanical Desktop - ierdogan

AnasayfaKapıTakvimGaleriSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap
Sevgili Misafir Forumumuza Hoşgeldiniz, Bize Artık Autodesk İnventor Hakkında da birçok soru Sorabilirsiniz. Malum Mechanical Desktop Öldü....
<--- mechanicaldesktop.eniyiforum.biz Cuma 17 Haz. 2011 - 10:38
Şu anda online olanlar: Misafir

Paylaş | 

Autodesk İnventor de parça listesi Sorunu

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 49
İş/Hobiler : Design
Puanlama : 227
Mesaj Gücü (+) : 4

MesajKonu: Autodesk İnventor de parça listesi Sorunu   Cuma 17 Haz. 2011 - 15:30

Autodesk inventörle 2 hatadır uğraşıyorum parça listesinde ki Parça adını bir türlü istediğim gibi yapamadım, kendi çizdiğim parçaların ismi listede doğru çıkıyor, standart parçaların ismi ise standart ismi olarak çıkıyor (örneğin parça ismi yerinde DIN 912 - m5x12 yazıyor) Descriptin da ise socket Head vs vs diye civatanın adı yazıyor, burda ise kendi çizdiğimiz parçanın adı yazmıyor, sayfa numarasını ve kağıt boyutunu yazdığımız hüçrelerde ki veri ise parça listesini kaldırıp tekrar koyduğumuzda tekrar yerine gelmiyor siliniyor. Ama mechanical Desktop bu konuda süper, parça listesinin hücrelerini ister 3 d de doldur ister 2D de iki liste de bir biri ile ile bağlantılı oluyor. İnventer dö bu bağlantı yı ken di oluşturduğunuz sütunlarda kuramıyorsunuz, eğer hazır sütünların adını model de ve 2 de aynı değer olanların kini mesela modelde de TITLE 2D de TITLE secerseniz hücre olarak, biraz oluyor yoksa yok, ayrıca sayfa kopyalama yok aynı drawing dosyası içinde antet deki tüm bilgileri yeniden doldurmak gerekiyor ki çok zaman alıyor. hiiiiç sevmedim hatta karnıma sancılar girdi.
İnventör, Görünüş çıkarma konuların da ise gayet iyi ve yeterli de denilebilir, parça Listesini hiiiiiç sevmedim, Mechanical Desktoptaki kısmi kesit düzenini , broken view'i düzeltseler ve birde simulation ekleseler üzerine program yok. 2006 kullanıyorum, 2008'i inceledim yukarıdaki saydığım eksiklere baktım 008 de düzelmiş mi diye, düzeltilmemiş 2008'i denemek için dahi kurmadım....
Saygılar...

http://mechanicaldesktop.eniyiforum.org

Autodesk İnventor de parça listesi Sorunu
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası