Autodesk Mechanical Desktop - ierdogan

AnasayfaKapıTakvimGaleriSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap
Sevgili Misafir Forumumuza Hoşgeldiniz, Bize Artık Autodesk İnventor Hakkında da birçok soru Sorabilirsiniz. Malum Mechanical Desktop Öldü....
<--- mechanicaldesktop.eniyiforum.biz Cuma 17 Haz. 2011 - 10:38
Şu anda online olanlar: Misafir

Paylaş | 

İnventör Catiadan Daha mı iyi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 49
İş/Hobiler : Design
Puanlama : 227
Mesaj Gücü (+) : 4

MesajKonu: İnventör Catiadan Daha mı iyi   Perş. 17 Mart 2011 - 0:15

Bana Sorarsanız; İnventör Neden mi ? En basitin kendine has içerisinde bütün standartları barındıran bir kütüphanesi var. Mekanik Tasarımcılar için gerekli herşey mevcut, aklınıza ne geliyorsa. Bill of material (parça listesi) hazırlamak da oldukça basit, ve oldukça Esnek. İncelediğim kadarıyle daha önce ki sürümü olan inventör 10 da olan birçok eksiklik ve inventör 2011 Professional de giderilmiş ve Nisan ayının ortalarında çıkacak olan inventör 2011'in yeni sürümünün kusursuz olacağı ve daha bir çok yeniliği beraberinde getireceği söyleniyor. Kim söylüyor; firmanının yetkili satıcıları, (reseller) aldığımız tanıtım brifinginde söylediler. Hatta satın almak için acele etmeyin nisanı bekleyin dediler. Bu arada fiyatları 4000€ (euro) ile 7000€ arasında değişiyor.
Catia ise mükemmel proğram ama sunumda gösterdiği yetersizlik canımı sıkıyor, Parça listesinde çok zorlanıyorum, Türkçeleştirme konusunda da çok sıkıntılı. Ancak 3d tasarım, similasyon ve analizlerde ise gayet başarılı. Bizim yaptığımız projelerin sunumunda çok fazla zorlandım. Bir montaj resmi elde etmek için bayağı fazla sayıda dosya oluşturmak gerekiyor. 20 parçalık bir montaj resmi için standart parçaların hiç olmadığını düşünürsek en az 42 dosya oluşturuluyor, oluşturmak gerekiyor, İnventörde 22 dosya da iş biter, Ama mechanical desktopta ise aynı 20 parçalı montaj resmi için tek bir dosya oluşturmak yeterli oluyor. Hatta bu dosyanın içinde 2B tasarım çalışmalarıda yapabilme imkanı mevcut.
Kurumumuz İnventör Satın alma konusunda oldukça ciddi bir yaklaşımda bulunuyor. Ve almaları konusunda kendilerini sonuna kadar destekliyorum.

http://mechanicaldesktop.eniyiforum.org

İnventör Catiadan Daha mı iyi
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası