Autodesk Mechanical Desktop - ierdogan

AnasayfaKapıTakvimGaleriSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap
Sevgili Misafir Forumumuza Hoşgeldiniz, Bize Artık Autodesk İnventor Hakkında da birçok soru Sorabilirsiniz. Malum Mechanical Desktop Öldü....
<--- mechanicaldesktop.eniyiforum.biz Cuma 17 Haz. 2011 - 10:38
Şu anda online olanlar: Misafir

Paylaş | 

Kopenhag İklim Zirvesinden Çıkan Sonuçlar Çevre Yönetim Sistemlerinin Ve Karbon Emisyonlarının Önemi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
soneryagmur
*SILVER STAR* Üye
*SILVER STAR* Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 36
İş/Hobiler : MKEK 399 SAYILI MEMUR/3 D
Puanlama : 227
Mesaj Gücü (+) : 2

MesajKonu: Kopenhag İklim Zirvesinden Çıkan Sonuçlar Çevre Yönetim Sistemlerinin Ve Karbon Emisyonlarının Önemi   Perş. 25 Mart 2010 - 10:04

Kopenhag'daki İklim Zirvesi'nden çıkacak sonuçlar dünyanın merkezine otururken Shell, gelecek 40 yılda karbon emisyonunda yüzde 50-80 düzeylerinde azalma sağlanması amacıyla Ar-Ge çalışmalarının büyük bir çoğunluğunu daha düşük CO2 salınımı üzerine yoğunlaştırdı.

Dünyanın dört bir yanından 192 ülkeden 15 binin üzerinde delege dünyanın geleceğini tartışırken Shell, yaklaşık 30 yıldır dünyanın dört bir yanındaki 14 farklı noktadaki Shell Global Çözümler Ar-Ge merkezlerinde tüketicilere daha verimli ve çevreye saygılı ürünler geliştirmek için yılda 1 milyar Dolar'ın üzerinde bütçe ayırıyor. Bu bütçeyle kendi sektöründe Ar-Ge'ye en çok bütçe ayıran uluslararası şirket unvanına sahip olan Shell, sadece 2008 yılında Ar-Ge için 1.3 milyar Dolar harcadı.

Shell, petrol ve gazdan daha fazla faydalanılabilmesi ve daha uygun maliyetle enerjiye ulaşılabilmesi için arama, geliştirme ve işleme konusundaki yatırımlarını ve araştırmalarını sürdürüyor. Ayrıca mevcut ürünlerin verimlerinin de artırılması için çalışmalar yürüterek tüketicilere kullanım maliyeti düşük ürünler sunuyor. Tüm bu süreçlerde iklim değişikliği ve CO2 yönetimi gibi faktörleri dikkate alan Shell, dünyanın dört bir yanındaki 300 üniversitede eş zamanlı olarak 700 farklı Ar-Ge projesini yürütüyor.

Shell bu çalışmalarını sürdürürken dünya genelinde 350 den fazla firmanın yaptığı gibi en büyük desteği IHS firmasının sağladığı IHS-ENVIRONMENTAL SOLUTIONS isimli Çevre Yönetim Sistemleri yazılımlarından almaktadır.

IHS-ENVIRONMENTAL SOLUTIONS

Uyum ve Sürdürülebilir Bilgi Çözümleri :

Çevresel ve sürdürülebilirlik konularının önemi iş dünyasında gün geçtikçe artmaktadır.

Yeni düzenlemelerin geliştirilmesi ve Green Business üzerinde uyarıların artan bir şekilde ortaya konması bu alandaki bilgi çözümü ihtiyacını hızlı bir şekilde bütüymektedir. IHS çevre ve Sürdürülebilirlik konularının işiniz için öneminin farkındadır. Ve size Çevre,Sağlık ve Güvenlik (SEÇ) yönetiminiz için çözüm paketleri ve işinizin ihtiyacı olan sürdürülebilirlik bilgileri önermektedir.

IHS'in Sunduğu çevre ve sürsürülebilirlik bilgi yönetimi IHS-ESP; http://www.esp-net.com/

60' dan fazla ,ülkede birçok kuruluşa ,senelik %100 abonelik yenileme oranı ile

- Hava emisyonu verileri için hesaplama, yönetme ve raporlama

- Su boşaltımı için izleme, yönetme, raporlama

- Atık nakliyesi yönetimi, manifesto oluşturma, uyum raporlamaları

- Global kuruluşlar için değişik ülkelere uyumlu olarak raporlama

- Sera gazı yönetimi için denetlenebilir ve doğrulanabilir bilgi yönetimi

- Düzenleme ve yasalara uyum konusunda (SEÇ) e uyumlu raporlama

- Emisyonlar için tolerans oluşturma ve kredi yönetimi yazılımı

- SEÇ olay vaka yönetim sistemi , SEÇ vakaları üzerinden izleme, yönetme ve raporlama

konularında destek olmaktadır.

Kopenhag İklim Zirvesinden Çıkan Sonuçlar Çevre Yönetim Sistemlerinin Ve Karbon Emisyonlarının Önemi
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası